Www.arianaalift.Ir

علل خرابی‌های رایج در آسانسورها
 
عوامل مختلف بسیاری می‌تواند در ضعف عملکرد آسانسور و خرابی آن دخیل باشد.انجام اقدامات پیش گیرانه بسیار آسان‌تر از تعمیر یک آسانسور خراب شده است و بازرسی منظم اولین گام برای اطمینان از عملکرد روان و قابل اطمینان آسانسور است. در واقع، بازرسی‌های کامل همراه با تعمیر و نگهداری دوره ای می‌تواند به طور قابل توجهی بهره وری را افزایش داده و با رفع ازکار افتادگی، می‌تواند مصرف انرژی را تا 15٪ کاهش دهد.
 
در زیر پنج مشکل متداولآسانسور با راهنمایی در مورد چگونگی رفع آنها آورده شده است:
1.  نوسانات برق
از آنجا که سیستم آسانسورها  در ساختمان‌های پر تردد  نیاز به برق زیادی دارد نوسانات ولتاژ می‌تواند بر فعالیت‌های موتور تاثیر گذار باشد، و این تغییرات در سیستم حتی می‌تواند باعث صدمه به آسانسور شود.
راه حل: بررسی کیفیت برق
بررسی‌های کیفیت برق می‌تواند خطا‌های معمولی مانند بالا/پایین بودن ولتاژ را مشخص نماید. برای مثال دماسنج مادون قرمز، تغییرات دمای شدید را اندازه گیری می‌کند، و کمک می‌کند تا مشکلات پنهان را قبل از اینکه یک سیستم گران قیمت خراب شود، شناسایی کند. با استفاده از فن آوری مادون قرمز، فیوزهای بسیار داغ به راحتی قابل مشاهده می‌باشند.

  
2) ساییده شدن چرخ فلکه
سایش چرخ فلکه در تنظیم نبودن فشار سیم بکسل‌ها ، به نوبه خود افزایش بیشتری در سطح سایش چرخ فلکه ایجاد می‌کند. در حالت ایده آل، بازرسی مناسب باعث جلوگیری از این اتفاق می‌شود، اما هنگامی که رخ دهد، آسیب اجتناب ناپذیر است.
 
راه حل: شیار زنی مجدد (Regrooving)
جایگزین کردن یا شیار انداختن چرخ فلکه می‌تواند از شکستن زود هنگام طناب جلوگیری کند، بنابراین بررسی پروفیل‌های شیار به جهت اطمینان سازگاری مناسب بین شیارها و طناب‌ها بسیار مهم است. ابزارهای استاندارد مغناطیسی و یک لبه (edge) مستطیلی می‌تواند به شما کمک کند تا شیارها را مشاهده و بررسی کنید.
3) آلودگی
در اثر پخش شدن ذرات کوچک فلزات در روغن پوششی بوجود می‌آید که باعث ایجاد اختلال در عملکرد سیستم آسانسور می‌شود. روانکاری نامناسب می‌تواند در عملکرد مناسب آسانسور اخلال ایجاد کند.
راه حل: آنالیز روغن و روانکار
برای اطمینان از اینکه آسانسور شما تحت تاثیر این آلودگی‌ها قرار نگیرد، باید آنالیز مناسب انجام شود، که در آن خواص خاصی در روغن که می‌تواند آلودگی یا سایش موتور را نشان دهد، بررسی کرد. به عنوان مثال، سطح بالایی از برنز در روغن مورد استفاده در چرخ دنده می‌تواند باعث سایش روی تاج دنده شود. سطح بالای آلومینیوم در یک مخزن هیدرولیک می‌تواند باعث سایش در پمپ‌های خانگی شود.
 
 
4)عملکرد بد یا بلندی صدای یاتاقان
بیش از 50 درصد از تمام خرابی‌های موتور ناشی از عملکرد نامناسب یاتاقان دانست، و ارتعاشات درون موتور می‌تواند نتیجه یاتاقان‌های پر سر و صدا باشد. اگرچه درایوهای فرکانس متغیر می‌توانند به کاهش مصرف انرژی موتور کمک کنند، و همچنین می‌توانند حالت جریان معمولی - یک محصول جانبی را که موجب افزایش ارتعاشات در سطوح خطرناک می‌شود نشان دهند.
راه حل: جذب کننده‌های القایی
جذب کننده القایی، COOLBLUE می‌تواند این جریان‌ها را جذب کند و از خرابی‌های احتمالی محافظت کند. این جذب کننده همچنین تمام زمینه‌ها را متصل و ایمن نگه می‌دارد، به مسائل مربوط به سر و صدای الکتریکی بر روی زمین که می‌تواند سیستم را از بین ببرد را به حداقل می‌رساند.

فرم ارسال نظر
>